Pracovníci projektu SRP oslovili v minulých dnech první školy do systému intenzivní podpory. Z dvaceti škol, které navrhla pro spolupráci Česká školní inspekce do první vlny, začne spolupráce s devíti. Na vyjádření dalších škol se čeká.

Zájem ze strany ředitelů a ředitelek mateřských a základních škol představuje pro tým odborníků SRP výbornou motivaci pro další práci. I když se místy nabídka spolupráce nesetkala se 100% zájmem (důvodem byl vždy nedostatek času), je možné systém poskytování intenzivní podpory spolehlivě rozběhnout.

Školy se zájmem o pomoc pocházejí z Královéhradeckého kraje, Středočeského kraje, Prahy, Zlínského kraje, Jihomoravského kraje, Ústeckého kraje a Pardubického kraje. Centra podpory projektu už také z velké části nominovala odborníky na pozici Konzultant rozvoje školy.

Další novinkou je termín školení krajských Konzultantů rozvoje školy. Hlavní manažer projektu Petr Valenta jej stanovil na 12. dubna do Prahy. Na školení se experti a expertky projektu dozví více i celé aktivitě i vlastní náplni práce. Už se moc těšíme na spolupráci!