První jednání expertů projektu Strategické řízení a plánování ve školách a v územích a zástupců projektu Podpora budování kapacit pro rozvoj základních pre/gramotností se uskutečnilo v pátek 5. května v Národním institutu pro další vzdělávání. Zástupci obou iniciativ se shodli mimo jiné na spolupráci v oblasti oslovování škol.

Jednání s experty SRP se účastnil projektový manažer projektu Podpora budování kapacit pro rozvoj základních pre/gramotností v předškolním a základním vzdělávání (zkráceně Podpora práce učitelů – PPUČ) Petr Naske a obsahový manažer Jakub Holec.

Řeč byla o spolupráci obou projektů při oslovování škol pro nástup do projektu PPUČ, který se zabývá rozvojem čtenářské, matematické a digitální gramotnosti včetně informativního myšlení. Projekt SRP slíbil, že poskytne ve svém newsletteru (vydání je plánováno na polovinu června 2017) základní informace pro školy o projektu a jeho možnostech.

Další důležitou pomoc poskytnou PR pracovníci projektu SRP tak, že uvedenou zprávu o možnosti zapojení škol do PPUČ vydají také společně s příštími rozesílanými odpověďmi na často kladené dotazy k šablonám a MAP rozvoje vzdělávání.

Mezi oběma projekty proběhly v neposlední řadě konzultace odborného rázu. Expertka projektu a šéfka aktivity Centra podpory Jitka Baťková hovořila mimo jiné o výstupech ze setkání příjemců IPo MAP, které se týkaly právě gramotností. Více informací ochotně poskytneme na vyžádání. Stačí napsat na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.